INFO

SALIBANDYKOULUT
1-3-vuotiaat (perhesähly)
4-5-vuotiaat
6-7-vuotiaat
8-9-vuotiaat
10-11-vuotiaat

Ryhmätiedot ja ilmoittautuminen avattu!

KESÄLEIRIT:
vko 23 (5.-9.6) Esport Arena
vko 23 (5.-9.6) THT-Center
vko 24 (12.-16.6) Esport Arena
vko 31 (31.7-4.8) Esport Arena
vko 32 (7.-9.8) Esport Arena

TEHOLEIRIT:
vko 31 (31.7-4.8) Esport Arena
vko 32 (7.-9.8) Esport Arena

Yhteystiedot

ESPORT OILERS

c/o Esport Arena
Koivu-Mankkaan tie 5,
02200 Espoo

TOIMINNANJOHTAJA

Jouni Vehkaoja
050-5432992
jouni.vehkaoja@esport.fi

VALMENNUSPÄÄLLIKKÖ

Henry Myyryläinen
044-7703226
henry.myyrylainen@esport.fi

LASKUTUS

Pia Tammilehto
044-7703210 pia.tammilehto@esport.fi

HARRASTEVASTAAVA

Tony Isoksela
0400-501738
tony.isoksela@esport.fi

MEDIAVASTAAVA

Jonasz Savolainen
050-5205370
jonaszsavolainen@hotmail.com

Tulevat ottelut

19.8.2017
NG03 - Voima Ottelupaikka » 19.8.2017
NG03 - SPV Ottelupaikka »

Pelatut ottelut

23.4.2017
NG03 - SB Vantaa7 - 3 » 23.4.2017
NG03 - ÅIF7 - 1 »

FACEBOOK

Twitter

Oilers palkitsi kauden parhaita!

29.04.2017

Esport Oilersin kauden päätöstilaisuus vietettiin viime keskiviikkona Tapiolan Urheiluhallissa. Illan aikana pelattiin muun muassa ystävyysottelu Oilersin liigajoukkueen ja junioreista kootun "All-Starsin" välillä. Ottelun jälkeen seuran toiminnanjohtaja Jouni Vehkaoja piti kiitospuheen kaudesta, ja sen jälkeen palkittiin kauden parhaat pelaajat.

Liigajoukkueen ja junnujen välisen kamppailun vei nimiinsä Junior All-Stars viime hetken voittomaalilla. Valintakriteerinä oli näytösotteluun  nimetty yksi pelaaja jokaisesta poikien ja tyttöjen A-F- juniorijoukkueesta. Valittu pelaaja on ollut esimerkillinen harjoittelija, kannustanut joukkuekavereita ja luonut positiivista joukkuehenkeä.

Tässä näytösottelun junnu-pelaajat:

  • NGA: Niklas Laurila
  • NGB: Vili Lautala
  • NG01: Axel Hagberg
  • NG02: Aaro Kuusela
  • NG03: Mikke Kouti
  • NG04: Sean Qvickman
  • B-SININEN Jimi Talvitie
  • 01-SININEN Aaro Nyyssönen
  • 02-SININEN Väinö Kannel
  • 03-SININEN Sami Sopanen
  • 04-SININEN Markus Jäntti
  • A-VALKOINEN Nicolas Järvinen
  • 04-VALKOINEN Luukas Sorokin
  • 05-TORNAODS: Akseli Kaukola ja Jasper Jutila
  • 06-STARTIGERS Noel Paananen ja Niilo Hintikka
  • 06-FIGHTERS: Roni Ruusuvuori
  • 07-LIONS Jesse Haapalehto
  • 07-WOLVES Tatu Reen
  • 07/08-PANTHERS Kalle Soini
  • 08-SHARKS: Lukas Mattila
  • 08-CROCODILES Oliver Juutilainen
  • D/E-TYTÖT Sini Laitinen
  • F-TYTÖT Isabella Högström

Ottelun jälkeen palkittiin jokaisesta joukkueesta "vuoden" pelaaja. Palkittava pelaaja on esimerkillinen harjoittelija, käyttäytyy hyvin kentällä sekä kentän ulkopuolella ja on omalla toiminnallaan osoittanut arvokkuutensa joukkueelle

KAUPUNGINOSAJOUKKUEET:

  • 10-DRAGONS Niklas Sandström
  • 10-HURRICANES Niklas Laine
  • 09-MAGIC Jimi Lehikoinen
  • 09-FLASH Emil Voutilainen
  • 09/10-KINGS Tomas Pulli
  • 08-SHARKS. Miro Mölsä
  • 08-CROCODILES Tiitus Ryynänen
  • 07-LIONS  Oskari Kataja
  • 07-WOLVES Leo Holm
  • 07/08-PANTHERS Visa Korjomo
  • 06-STARTIGERS Elias Puolanne ja Ville Suhonen
  • 06-FIGHTERS: Aatu Saaristola
  • 05-TORNAODS: Pyry Pehkonen ja Alex Angelvuo

TYTTÖJOUKKUEET:

  • F-TYTÖT Ida Kvarnström
  • D/E-TYTÖT Olivia Torpisto

HAASTAJAJOUKKUEET:

  • 04-VALKOINEN Veeti Laitinen
  • A-VALKOINEN: Chris Myllynen

KILPAJOUKKUEET:

  • 04-SININEN Oliver Stubb
  • 03-SININEN Kimi Rahkala
  • 02-SININEN Julius Forsbom
  • 01-SININEN Jesse Mättö
  • B-SININEN Olli Erkko

EDUSTUSJOUKKUEET

  • NG04: Ilari Piispilä
  • NG03: Topi Salonen
  • NG02: Justus Mustonen
  • NG01: Rasmus Tuunainen
  • NGB: Nemo Sipilä
  • NGA: Severo Korhonen

ERIKOISPALKINNOT

  • Aktiivisin joukkue liigaotteluissa: 06Fighters
  • Pitkäaikaiset seuratoimijat: Olli Laukkanen, Jari Munne ja Raine Salo
  • Toimihenkilö: Hanna Pursiainen (07Lions)
  • Nappulavalmentaja (E-G-juniorit): Kasperi Kohi (07Lions)
  • Juniorivalmentaja (A-D-juniorit): Aleksi Lammi (NGB)                     
  • Nappulatyttö (E-G-juniorit): Hilma Mannersalo (F-tytöt)
  • Nappulapoika (E-G-juniorit): Aaro Hälikkä (05-tornados)
  • Tyttöpelaaja (A-D-juniorit): Emilia Bäcklund (D-tytöt)
  • Poikapelaaja (A-D-juniorit): Toni Rintala (NGA)
  • Maalivahti: Nemo Sipilä (NGB)
  • Miespelaaja: Markus Markkola  
  • Vuoden joukkue: NGB                                   

Oilers haluaa kiittää kaudesta 2016-2017 kaikkia pelaajia, vanhempia, toimihenkilöitä, kannattajia ja muita kauden aikana mukana olleita henkilöitä! Jatketaan ensi kaudella ja pysytään Suomen suurimpana salibandyseurana!

15.06.2017Öljymiehet mukana uudistuneessa Suomen Cupissa - avauskierroksella vastassa LASB
12.06.2017Esport Oilers hakee tyttösalibandyn kehittäjää
30.05.2017Christian Remes Öljymiesten harjoitusvahvuuteen
22.05.2017Öljymiesten kesäharjoitusrinki - Kaartinen palaa kotiin
09.05.2017Oilers Junior Games pelattiin viikonloppuna - Mukana fiilisvideo sunnuntailta!
07.05.2017Oilers Junior Games 2017 - Päivä.1
04.05.2017Ilmoittautuminen Esport Oilersin salibandykouluihin on alkanut!
29.04.2017Oilers palkitsi kauden parhaita!
29.04.2017SININEN 02 HAKEE UUSIA KENTTÄPELAAJIA JA MAALIVAHTEJA
24.04.2017Öljypoikien uutiset: alueloppuhuipentumien satoa!

Siirry arkistoon »