INFO

ESPOOLAISTA HUIPPUSALIBANDYA
OILERS - LASB
MA 30.10. klo 18:30
TAPIOLAN URHEILUHALLI

SALIBANDYKOULUT
1-3-vuotiaat (perhesähly)
4-5-vuotiaat
6-7-vuotiaat
8-9-vuotiaat
10-11-vuotiaat

Ilmoittautuminen käynnissä!

Yhteystiedot

ESPORT OILERS

c/o Esport Arena
Koivu-Mankkaan tie 5,
02200 Espoo

TOIMINNANJOHTAJA

Jouni Vehkaoja
050-5432992
jouni.vehkaoja@esport.fi

MYYNTIPÄÄLLIKKÖ

Mika Tuunainen
040-0935962
mika.tuunainen@esport.fi

LASKUTUS

Pia Tammilehto
044-7703210 pia.tammilehto@esport.fi

VALMENNUSPÄÄLLIKKÖ

Henry Myyryläinen
044-7703226
henry.myyrylainen@esport.fi

HARRASTEVASTAAVA

Tony Isoksela
0400-501738
tony.isoksela@esport.fi

MEDIAVASTAAVA

Jonasz Savolainen
050-5205370
jonasz.savolainen@esport.fi

Tulevat ottelut

30.10.2017 18:30
ÖLJYMIEHET - LASB Ottelupaikka » 8.11.2017 18:30
TPS - ÖLJYMIEHET Ottelupaikka »

Pelatut ottelut

19.10.2017 18:30
ÖLJYMIEHET - Salba6 - 5 » 14.10.2017 18:30
Koovee - ÖLJYMIEHET5 - 8 »

FACEBOOK

Twitter

Esport Oilers on nimennyt junioreiden edustus- ja kilpajoukkueiden valmentajat kaudelle 2017-2018

12.04.2017

Oilers tarjoaa junioripelaajille erinomaisen kasvuympäristön Esport Arenan huippuolosuhteissa sekä laadukkaassa ja kokonaisvaltaisessa valmennuksessa. Valmennustiimit koostuvat laji-, fysiikka- ja maalivahtiharjoittelun huippuosaajista.

EDUSTUSJOUKKUEET

NGA

Päävalmentaja: Hannu Mattila

Lajivalmentaja: Sami Kavekari

Lajivalmentaja: Jouni Olkkonen

Maalivahtivalmentaja: Tommi Kekkonen

Fysiikkavalmentaja: Janne Karisto

NGB

Päävalmentaja: Aleksi Lammi

Lajivalmentaja: Mika Väisänen

Lajivalmentaja: Henrik Johansson

Maalivahtivalmentaja: Tommi Kekkonen

Fysiikkavalmentaja: Rami Vienola

NG02

Päävalmentaja: Sami Koskinen

Lajivalmentaja: Roi Hellström

Lajivalmentaja: Jukka Hellsten

Maalivahtivalmentaja: Tommi Förbom

Fysiikkavalmentaja: Mats Almmqvist

NG03

Päävalmentaja: Timo Karppanen

Lajivalmentaja: Sebastian Laaksonen

Lajivalmentaja: Jesse Nieminen

Maalivahtivalmentaja: Tommi Förbom

Fysiikkavalmentaja: Mats Almqvist

NG04

Päävalmentaja: Juho Seppälä

Lajivalmentaja: Sami Hietanen

Lajivalmentaja: Eero Uppala

Maalivahtivalmentaja: nimetään myöhemmin

Fysiikkavalmentaja: Pasi Hälikkä

NG05

Päävalmentaja: Roni Sandholm

Lajivalmentaja: julkaistaan toukokuussa…

Lajivalmentaja: julkaistaan toukokuussa…

Maalivahtivalmentaja: nimetään myöhemmin

Fysiikkavalmentaja: Pasi Hälikkä

KILPAJOUKKUEET

BSININEN

Päävalmentaja: Jonasz Savolainen

Lajivalmentaja:  nimetään myöhemmin

02SININEN

Päävalmentaja: Topias Aaltio

Lajivalmentaja: Antti Rinta-Huumo

Fysiikkavalmentaja: Mats Almqvist

Maalivahtivalmentaja: Jarmo Mäki

03SININEN

Päävalmentaja: Jere Kaski

Lajivalmentaja: nimetään myöhemmin

Fysiikkavalmentaja: Mats Almqvist

Maalivahtivalmentaja: Jarmo Mäki

04SININEN

Päävalmentaja: Tuula Kaski

Lajivalmentaja: Jere Kaski

Maalivahtivalmentaja: nimetään myöhemmin

Fysiikkavalmentaja: Pasi Hälikkä

05SININEN

Päävalmentaja: Matias Makkonen

Lajivalmentaja: nimetään myöhemmin

Maalivahtivalmentaja: nimetään myöhemmin

Fysiikkavalmentaja: Pasi Hälikkä

20.10.2017Öljymiehiä miesten maajoukkueeseen!
20.10.2017Holopainen ratkaisi viimeisellä minuutilla voiton Oilersille
18.10.2017Kolme Oilers-pelaajaa valittu U19-maajoukkueeseen
17.10.2017Salba saapuu torstaina Oilersin vieraaksi
17.10.2017Oilers-juniori U16-maajoukkueleirille!
16.10.2017Öljypoikien uutiset: nuoremmille pisteitä viikonlopulta
14.10.2017Öljymiehet sarjakärkeen - Koovee kaatui Tampereella
12.10.2017Oilers hakee neljättä voittoa - Koovee vastassa lauantaina
09.10.2017Öljypoikien uutiset: kaikki öljypojat pelillä
04.10.2017Öljymiehille kauden ensimmäinen tappio

Siirry arkistoon »