INFO



SALIBANDYKOULUT
1-3-vuotiaat (perhesähly)
4-5-vuotiaat
6-7-vuotiaat
8-9-vuotiaat
10-11-vuotiaat

Ilmoittaudu kevätkaudelle mukaan!

HIIHTLOMALEIRI
19. - 23.2.2018
2005-2010-syntyneet

Tule mukaan hauskalle leiriviikolle!


OILERS JUNIOR GAMES 2018
La 5.5.2018 D-E-pojat
Su 6.5.2018 D-F-tytöt
Su 6.5.2018 F-G-pojat

Ilmoittautuminen käynnissä!

Yhteystiedot

ESPORT OILERS

c/o Esport Arena
Koivu-Mankkaan tie 5,
02200 Espoo

TOIMINNANJOHTAJA

Jouni Vehkaoja
050-5432992
jouni.vehkaoja@esport.fi

MYYNTIPÄÄLLIKKÖ

Mika Tuunainen
040-0935962
mika.tuunainen@esport.fi

LASKUTUS

Pia Tammilehto
044-7703210 pia.tammilehto@esport.fi

VALMENNUSPÄÄLLIKKÖ

Henry Myyryläinen
044-7703226
henry.myyrylainen@esport.fi

HARRASTEVASTAAVA

Tony Isoksela
0400-501738
tony.isoksela@esport.fi

LEIRIVASTAAVA

Eemeli Kyllönen
eemeli.kyllonen@esport.fi
0400-647093

MEDIAVASTAAVA

Jonasz Savolainen
050-5205370
jonasz.savolainen@esport.fi

Tulevat ottelut

21.1.2018 17:00
Salba - ÖLJYMIEHET Ottelupaikka » 10.2.2018 17:00
LASB - ÖLJYMIEHET Ottelupaikka »

Pelatut ottelut

17.1.2018 18:30
ÖLJYMIEHET - Nokian Krp5 - 7 » 12.1.2018 18:30
ÖLJYMIEHET - Koovee3 - 4 »

FACEBOOK

Twitter

Esport Oilers on nimennyt junioreiden edustus- ja kilpajoukkueiden valmentajat kaudelle 2017-2018

12.04.2017

Oilers tarjoaa junioripelaajille erinomaisen kasvuympäristön Esport Arenan huippuolosuhteissa sekä laadukkaassa ja kokonaisvaltaisessa valmennuksessa. Valmennustiimit koostuvat laji-, fysiikka- ja maalivahtiharjoittelun huippuosaajista.

EDUSTUSJOUKKUEET

NGA

Päävalmentaja: Hannu Mattila

Lajivalmentaja: Sami Kavekari

Lajivalmentaja: Jouni Olkkonen

Maalivahtivalmentaja: Tommi Kekkonen

Fysiikkavalmentaja: Janne Karisto

NGB

Päävalmentaja: Aleksi Lammi

Lajivalmentaja: Mika Väisänen

Lajivalmentaja: Henrik Johansson

Maalivahtivalmentaja: Tommi Kekkonen

Fysiikkavalmentaja: Rami Vienola

NG02

Päävalmentaja: Sami Koskinen

Lajivalmentaja: Roi Hellström

Lajivalmentaja: Jukka Hellsten

Maalivahtivalmentaja: Tommi Förbom

Fysiikkavalmentaja: Mats Almmqvist

NG03

Päävalmentaja: Timo Karppanen

Lajivalmentaja: Sebastian Laaksonen

Lajivalmentaja: Jesse Nieminen

Maalivahtivalmentaja: Tommi Förbom

Fysiikkavalmentaja: Mats Almqvist

NG04

Päävalmentaja: Juho Seppälä

Lajivalmentaja: Sami Hietanen

Lajivalmentaja: Eero Uppala

Maalivahtivalmentaja: nimetään myöhemmin

Fysiikkavalmentaja: Pasi Hälikkä

NG05

Päävalmentaja: Roni Sandholm

Lajivalmentaja: julkaistaan toukokuussa…

Lajivalmentaja: julkaistaan toukokuussa…

Maalivahtivalmentaja: nimetään myöhemmin

Fysiikkavalmentaja: Pasi Hälikkä

KILPAJOUKKUEET

BSININEN

Päävalmentaja: Jonasz Savolainen

Lajivalmentaja:  nimetään myöhemmin

02SININEN

Päävalmentaja: Topias Aaltio

Lajivalmentaja: Antti Rinta-Huumo

Fysiikkavalmentaja: Mats Almqvist

Maalivahtivalmentaja: Jarmo Mäki

03SININEN

Päävalmentaja: Jere Kaski

Lajivalmentaja: nimetään myöhemmin

Fysiikkavalmentaja: Mats Almqvist

Maalivahtivalmentaja: Jarmo Mäki

04SININEN

Päävalmentaja: Tuula Kaski

Lajivalmentaja: Jere Kaski

Maalivahtivalmentaja: nimetään myöhemmin

Fysiikkavalmentaja: Pasi Hälikkä

05SININEN

Päävalmentaja: Matias Makkonen

Lajivalmentaja: nimetään myöhemmin

Maalivahtivalmentaja: nimetään myöhemmin

Fysiikkavalmentaja: Pasi Hälikkä

20.01.2018Oilers haastaa Salban sunnuntai-iltana
16.01.2018Kotiotteluennakko: Tavoitteena uuden vuoden avausvoitto
16.01.2018Öljypoikien uutiset: takaisin maanpinnalle
13.01.2018Lehdistötilaisuus: Oilers - Koovee
13.01.2018Oilersille maalin tappio
10.01.2018Kotiotteluennakko: Oilers janoaa voittoa Kooveen kustannuksella
10.01.2018Kolme Oilers-peluria valittu nuorten maajoukkueeseen
09.01.2018Öljypoikien uutiset: Jackpot!
09.01.2018Hiihtolomaleiri 2018
05.01.2018Öljymiehille tappio Tampereelta

Siirry arkistoon »