Seura palkitsi kauden onnistujia

30.04.2019

Oilers palkitsi kauden päätöstilaisuudessa kauden onnistujia joukkue ja seuratasolla. Päätöstilaisuus käynnistyi pienpeliturnauksella, jossa D-G-juniorijoukkueiden kauden positiivisimmat pelaajat jaettiin Öljymiesten kipparoimiin joukkueisiin.

Turnauksen jälkeen vuorossa oli ikäluokkien vuoden pelaajien, sekä seuratasolla meritoituneiden pelaajien ja toimihenkilöiden palkitseminen. Lisäksi erityismaininta annettiin pitkäaikaisesta seuratoiminnasta valmentaja Hannu Mattilalle 20-vuoden Oilers urasta.

IMG_20190429_182551.jpg

VUODEN PELAAJAT

G-JUNIORIT

12-Tigers Elisei Lebedev

12-Scorpions Tommi Lauren

11-Tornados Luukas Paananen

11-Knights Veikka Purmonen

11/12-Storm Kristian Mikander

11/12-Flames

F-JUNIORIT

F-tytöt Stella Rämä

10-Hurricanes: Leo Viitala

10-Pirates Santtu Salonen

10-Dragons Arttu Kurlin

09/10-Predators Onni Ojanperä

09-Magic Kasper Kartamaa

09-Sun Totti Malk

09-Kings Juuso Ropponen

09-Flash Aku Laakso

E-JUNIORIT

08-Sharks Iivari Kolari

08-Crocodiles Tiitus Ryynänen

08-Jedit Aatos Tolvanen

07-Lions Leo Pursiainen

07-Wolves Olavi Tanhuanpää

D-JUNIORIT

NG06 Tuukka Patrikka

06-Hope Oskari Aaltonen

06-Akatemia Lukas Loikkanen

06-Challenger Tuomas Kokkonen

NG05 Jussi Rouhiainen

05-Akatemia Eino Elorinne  

C-JUNIORIT

NG04 Eemeli Kolari

04-Akatemia Niilo Lahtinen

04-Nightmare Tommy Nordman

NG03 Ethan Martin

03-Akatemia Leevi Rönkkö

B-JUNIORIT

NGB Joona Larte

B-Akatemia Toivo Mattila

B-Shadow Arttu Holm

A-JUNIORIT

NGA Yannick Lindroos

ERITYISRYHMÄT

Bears Timo Hirvelä

ERITYISPALKITTAVAT

Pitkäaikainen seuratoimija: Hannu Mattila

Vuoden toimihenkilö: Iina Markkanen

Nappulavalmentaja: Esa Yrjälä

Juniorivalmentaja: Timo Karppanen

Nappulatyttö: Natalie Sändström

Nappulapoika: Amos Puolanne

Poikapelaaja: Ethan Martin

Maalivahti: Rasmus Hellsten

Miespelaaja: Justus Kainulainen

Vuoden joukkue: NGA

Katso aikaisemmin palkitut henkilöt tästä

22.09.2019Raportti ja maalikooste: Öljymiehille täysi pistepotti Salibandyliigan avausottelusta
20.09.2019Salibandyliiga alkaa lauantaina - TPS ja Öljymiehet taistelevat Turussa
16.09.2019Öljypoikien uutiset: kaikki edustusjoukkueet SM-sarjassa
08.09.2019Öljypoikien uutiset: B-poikien SM-karsinnat käynnissä
04.09.2019Oilers taitovalmennus 2008-2010-syntyneille käynnistyy!
27.08.2019Öljypoikien uutiset: karsintamenestystä
23.08.2019Öljypoikien uutiset: SM-karsinta
23.08.2019Unihoc-tapahtuma Esport Arena Shopissa torstaina
22.08.2019Oilers valmennuslinja on julkaistu
05.08.2019Latvian Open 2019 otteluohjelma julkaistu

Siirry arkistoon »