Öljypoikien uutiset: A-D-juniorijoukkueiden valmentajia nimetty

05.04.2019

Esport Oilers on nimennyt Öljypoikien A-D-juniorijoukkueiden valmentajia. Seura tarjoaa junioripelaajille erinomaisen kasvuympäristön Esport Arenan huippuolosuhteissa sekä laadukkaassa ja kokonaisvaltaisessa valmennuksessa. Edustus ja akatemia joukkueiden valmennustiimit koostuvat laji-, fysiikka- ja maalivahtiharjoittelun huippuosaajista. Seura täydentää tälle sivustolle joukkueiden valmentajat kevään aikana. 

Öljypoikien avoimet harjoitukset voi katsoa tästä: avoimien harjoituksien aikataulut

A-JUNIORIT (1999-2001-SYNTYNEET)

NGA (edustusjoukkue)

Päävalmentaja: Aleksi Lammi

Valmentaja: Arttu Savolainen

Valmentaja: Tom Backlund

Fysiikkavalmentaja: Aapo Räntilä

Fysioterapeutti: Tuomas Tikkala

Maalivahtivalmentaja: Ville Jokinen

A-Shadow (haastajajoukkue)

Päävalmentaja: Ilpo Salmu

Valmentaja: Markku Ikkala

B-JUNIORIT (2002-2003-SYNTYNEET)

NGB (edustusjoukkue)

Päävalmentaja: Hannu Mattila

Valmentaja: Timo Karppanen

Valmentaja: Jesse Nieminen

Fysiikkavalmentaja: Mats Almiqvist

Fysioterapeutti: Tuomas Tikkala

Maalivahtivalmentaja: Ville Jokinen

B-Akatemia (kilpajoukkue)

Päävalmentaja: Mika Raunio

Valmentaja: Tommi Juutilainen

Fysiikkavalmentaja: julkaistaan myöhemmin

Maalivahtivalmentaja: julkaistaan myöhemmin

B-Challenger (haastajajoukkue)

Päävalmentaja: julkaistaan myöhemmin

Valmentaja: julkaistaan myöhemmin

 

C1-POJAT (2004-SYNTYNEET)

NG04 (edustusjoukkue)

Päävalmentaja: Eero Uppala

Valmentaja: Juho Seppälä

Fysiikkavalmentaja: Mats Almiqvist

Fysioterapeutti: Tuomas Tikkala

Maalivahtivalmentaja: Tommi Kekkonen

04-Akatemia (kilpajoukkue)

Päävalmentaja: Jukka Hellsten

Valmentaja: Mika Raunio

Fysiikkavalmentaja: julkaistaan myöhemmin

Maalivahtivalmentaja: julkaistaan myöhemmin

04-Nightmare (haastajajoukkue)

Päävalmentaja: Ville Määttä

Valmentaja: julkaistaan myöhemmin

Fysiikkavalmentaja: Jukka-Pekka Hakola

 

C2-POJAT (2005-SYNTYNEET)

NG05 (edustusjoukkue)

Päävalmentaja: Rami Vienola

Valmentaja: Antti Rinta-Huumo

Valmentaja: Robert Koskenniemi

Fysiikkavalmentaja: Mats Almqvist

Fysioterapeutti: Tuomas Tikkala

Maalivahtivalmentaja: Tommi Kekkonen

05-Akatemia (kilpajoukkue)

Päävalmentaja: Mika Raunio

Valmentaja: Markku Ikkala

Valmentaja: julkaistaan myöhemmin

Fysiikkavalmentaja: julkaistaan myöhemmin

Maalivahtivalmentaja: julkaistaan myöhemmin

 

D1-POJAT (2006-SYNTYNEET)

NG06 (edustusjoukkue)

Päävalmentaja: Sebastian Laaksonen

Valmentaja: Topias Aaltio

Valmentaja: Raine Salo

Fysiikkavalmentaja: julkaistaan myöhemmin

Maalivahtivalmentaja: julkaistaan myöhemmin

06-Hope (edustusjoukkue)

Päävalmentaja: Mika Raunio

Valmentaja: Markku Ikkala

Fysiikkavalmentaja: julkaistaan myöhemmin

Maalivahtivalmentaja: julkaistaan myöhemmin


06-Akatemia (kilpajoukkue)

Päävalmentaja: Timo Kervinen

Valmentaja: julkaistaan myöhemmin

Fysiikkavalmentaja: julkaistaan myöhemmin

Maalivahtivalmentaja: julkaistaan myöhemmin

06-Challenger (haastajajoukkue)

Päävalmentaja: julkaistaa myöhemmin

Valmentaja: Roni Kunnas

 

D2-POJAT (2007-SYNTYNEET)

NG07 White (edustusjoukkue)

Päävalmentaja: Tomi Vuorenmäki

Valmentaja: Esa Yrjälä

Fysiikkavalmentaja: julkaistaan myöhemmin

Maalivahtivalmentaja: julkaistaan myöhemmin

NG07 Blue (edustusjoukkue)

Päävalmentaja: Roni Sandholm

Valmentaja: Samu Kuosa

Fysiikkavalmentaja: julkaistaan myöhemmin

Maalivahtivalmentaja: julkaistaan myöhemmin

07-Akatemia (kilpajoukkue

Päävalmentaja: Väinö Iivarinen

Valmentaja: Jooa Salminen

Valmentaja: Niki Lundström

Fysiikkavalmentaja: julkaistaan myöhemmin

Maalivahtivalmentaja: julkaistaan myöhemmin

07-Challneger (haastajajoukkue)

Päävalmentaja: julkaistaan myöhemmin

Valmentaja: julkaistaan myöhemmin

12.04.2019Uusien kaupunginosajoukkueiden ilmoittautuminen avattu!
20.06.2019Niko Laiti siirtyy Oilersista Indiansiin
04.06.2019Haetaan valmentajia kaupunginosajoukkueisiin!
23.05.2019Haetaan liikunnanohjaajia salibandykoulu ja harrastetoimintaan!
23.05.2019Maalivahti Niko Nordström palaa Öljymiehiin
22.05.2019Salibandykoulujen ja harrasteryhmien ilmoittautuminen on avattu!
20.05.2019Tuomas Tikkala vastaa seuran fysioterapia ja kuntoutuspalveluista
08.05.2019Oilers Junior Games 2019 pelattu
07.05.2019 11:00Matias Veikkola ja Rasmus Kainulainen vahvistavat Öljymiehiä!
04.05.2019Nemo Sipilä ei jatka Oilersissa

Siirry arkistoon »