Öljypoikien uutiset: A-D-juniorijoukkueiden valmentajia nimetty

05.04.2019

Esport Oilers on nimennyt Öljypoikien A-D-juniorijoukkueiden valmentajia. Seura tarjoaa junioripelaajille erinomaisen kasvuympäristön Esport Arenan huippuolosuhteissa sekä laadukkaassa ja kokonaisvaltaisessa valmennuksessa. Edustus ja akatemia joukkueiden valmennustiimit koostuvat laji-, fysiikka- ja maalivahtiharjoittelun huippuosaajista. Seura täydentää tälle sivustolle joukkueiden valmentajat kevään aikana. 

Öljypoikien avoimet harjoitukset voi katsoa tästä: avoimien harjoituksien aikataulut

A-JUNIORIT (1999-2001-SYNTYNEET)

NGA (edustusjoukkue)

Päävalmentaja: Aleksi Lammi

Valmentaja: Arttu Savolainen

Valmentaja: Tom Backlund

Fysiikkavalmentaja: Aapo Räntilä

Fysioterapeutti: Tuomas Tikkala

Maalivahtivalmentaja: Ville Jokinen

A-Shadow (haastajajoukkue)

Päävalmentaja: Ilpo Salmu

Valmentaja: Markku Ikkala

B-JUNIORIT (2002-2003-SYNTYNEET)

NGB (edustusjoukkue)

Päävalmentaja: Hannu Mattila

Valmentaja: Timo Karppanen

Valmentaja: Jesse Nieminen

Fysiikkavalmentaja: Mats Almiqvist

Fysioterapeutti: Tuomas Tikkala

Maalivahtivalmentaja: Ville Jokinen

B-Akatemia (kilpajoukkue)

Päävalmentaja: Mika Raunio

Valmentaja: Tommi Juutilainen

Fysiikkavalmentaja: julkaistaan myöhemmin

Maalivahtivalmentaja: julkaistaan myöhemmin

B-Challenger (haastajajoukkue)

Päävalmentaja: julkaistaan myöhemmin

Valmentaja: julkaistaan myöhemmin

 

C1-POJAT (2004-SYNTYNEET)

NG04 (edustusjoukkue)

Päävalmentaja: Eero Uppala

Valmentaja: Juho Seppälä

Fysiikkavalmentaja: Mats Almiqvist

Fysioterapeutti: Tuomas Tikkala

Maalivahtivalmentaja: Tommi Kekkonen

04-Akatemia (kilpajoukkue)

Päävalmentaja: Jukka Hellsten

Valmentaja: Mika Raunio

Fysiikkavalmentaja: julkaistaan myöhemmin

Maalivahtivalmentaja: julkaistaan myöhemmin

04-Nightmare (haastajajoukkue)

Päävalmentaja: Ville Määttä

Valmentaja: julkaistaan myöhemmin

Fysiikkavalmentaja: Jukka-Pekka Hakola

 

C2-POJAT (2005-SYNTYNEET)

NG05 (edustusjoukkue)

Päävalmentaja: Rami Vienola

Valmentaja: Antti Rinta-Huumo

Valmentaja: Robert Koskenniemi

Fysiikkavalmentaja: Mats Almqvist

Fysioterapeutti: Tuomas Tikkala

Maalivahtivalmentaja: Tommi Kekkonen

05-Akatemia (kilpajoukkue)

Päävalmentaja: Mika Raunio

Valmentaja: Markku Ikkala

Valmentaja: julkaistaan myöhemmin

Fysiikkavalmentaja: julkaistaan myöhemmin

Maalivahtivalmentaja: julkaistaan myöhemmin

 

D1-POJAT (2006-SYNTYNEET)

NG06 (edustusjoukkue)

Päävalmentaja: Sebastian Laaksonen

Valmentaja: Topias Aaltio

Valmentaja: Raine Salo

Fysiikkavalmentaja: julkaistaan myöhemmin

Maalivahtivalmentaja: julkaistaan myöhemmin

06-Hope (edustusjoukkue)

Päävalmentaja: Mika Raunio

Valmentaja: Markku Ikkala

Fysiikkavalmentaja: julkaistaan myöhemmin

Maalivahtivalmentaja: julkaistaan myöhemmin


06-Akatemia (kilpajoukkue)

Päävalmentaja: Timo Kervinen

Valmentaja: julkaistaan myöhemmin

Fysiikkavalmentaja: julkaistaan myöhemmin

Maalivahtivalmentaja: julkaistaan myöhemmin

06-Challenger (haastajajoukkue)

Päävalmentaja: julkaistaa myöhemmin

Valmentaja: Roni Kunnas

 

D2-POJAT (2007-SYNTYNEET)

NG07 White (edustusjoukkue)

Päävalmentaja: Tomi Vuorenmäki

Valmentaja: Esa Yrjälä

Fysiikkavalmentaja: julkaistaan myöhemmin

Maalivahtivalmentaja: julkaistaan myöhemmin

NG07 Blue (edustusjoukkue)

Päävalmentaja: Roni Sandholm

Valmentaja: Samu Kuosa

Fysiikkavalmentaja: julkaistaan myöhemmin

Maalivahtivalmentaja: julkaistaan myöhemmin

07-Akatemia (kilpajoukkue

Päävalmentaja: Väinö Iivarinen

Valmentaja: Jooa Salminen

Valmentaja: Niki Lundström

Fysiikkavalmentaja: julkaistaan myöhemmin

Maalivahtivalmentaja: julkaistaan myöhemmin

07-Challneger (haastajajoukkue)

Päävalmentaja: julkaistaan myöhemmin

Valmentaja: julkaistaan myöhemmin

12.04.2019Uusien kaupunginosajoukkueiden ilmoittautuminen avattu!
29.03.2019Tyttöjunioritoiminta laajenee ja kasvaa!
05.08.2019Latvian Open 2019 otteluohjelma julkaistu
31.07.2019Valmennusjärjestelmän ja -linjan julkistamistilaisuus ke 14.8.2019
30.07.2019Öljypoikien harjoitusottelut
29.07.2019Harjoitusottelut alkavat - Öljymiehet jälleen mukana Latvian Openissa
28.07.2019Oilers-edustusta miesten toisella maajoukkueleirillä
20.06.2019Niko Laiti siirtyy Oilersista Indiansiin
04.06.2019Haetaan valmentajia kaupunginosajoukkueisiin!
23.05.2019Haetaan liikunnanohjaajia salibandykoulu ja harrastetoimintaan!

Siirry arkistoon »