A-D-juniorijoukkueiden valmentajat 2018-19

05.04.2018

Oilers tarjoaa junioripelaajille erinomaisen kasvuympäristön Esport Arenan huippuolosuhteissa sekä laadukkaassa ja kokonaisvaltaisessa valmennuksessa. Joukkueiden valmennustiimit koostuvat laji-, fysiikka- ja maalivahtiharjoittelun huippuosaajista.

Seura julkaisee tälle sivustolle joukkueiden valmentajat kevään aikana.

POIKAJOUKKUEET

NGA

Päävalmentaja: Aleksi Lammi

Valmentaja: Mika Väisänen

Valmentaja: Arttu Savolainen

Fysiikkavalmentaja: Janne Karisto

Maalivahtivalmentaja: Ville Jokinen

NGB

Päävalmentaja: Hannu Mattila

Valmentaja: Tom Backlund

Valmentaja: Henrik Johansson

Fysiikkavalmentaja: Rami Vienola

Maalivahtivalmentaja: Ville Jokinen

B-Akatemia

Päävalmentaja: Tomi Vuorenmäki

Valmentaja: julkaistaan myöhemmin

NG03

Päävalmentaja: Timo Karppanen

Valmentaja: Jesse Nieminen

Valmentaja: Sebastian Laaksonen

Fysiikkavalmentaja: Mats Almqvist

Maalivahtivalmentaja: Tommi Förbom

03-OILERS/GRIFK AKATEMIA

Päävalmentaja: Eemel Kyllönen

Valmentaja: Mika Raunio

Fysiikkavalmentaja: Mats Almqvist

Maalivahtivalmentaja: Marko Ahonen

NG04

Päävalmentaja: Eero Uppala

Valmentaja: Juho Seppälä

Valmentaja: Sami Hietanen

Fysiikkavalmentaja: Mats Almqvist

Maalivahtivalmentaja: Tommi Förbom

04-AKATEMIA

Päävalmentaja: Jukka Hellsten

Valmentaja: Jere Kaski

Fysiikkavalmentaja: Mats Almqvist

Maalivahtivalmentaja: Marko Ahonen

NG05

Päävalmentaja: Rami Vienola

Valmentaja: Roni Sandholm

Valmentaja: Antti Rinta-Huumo

Fysiikkavalmentaja: Pasi Hälikkä

Maalivahtivalmentaja: Marko Ahonen

05-AKATEMIA

Päävalmentaja: Matias Makkonen (kesä 18 saakka) --> Mika Raunio

Valmentaja: Markku Ikkala

Fysiikkavalmentaja: Rami Vienola

Maalivahtivalmentaja: Marko Ahonen

NG06

Päävalmentaja: Topias Aaltio

Valmentaja: Rami Vienola

Valmentaja: Raine Salo

Fysiikkavalmentaja: Pasi Hälikkä

Maalivahtivalmentaja: Marko Ahonen

06-AKATEMIA

Päävalmentaja: Mika Raunio

Valmentaja: Janne Vuorela

Valmentaja: Jari Kivikko

Fysiikkavalmentaja: Rami Vienola

Maalivahtivalmentaja: Marko Ahonen

06-CHALLENGER

Päävalmentaja: Jesse Keränen

Valmentaja: julkaistaan myöhemmin

TYTTÖJOUKKUEET

C/D-TYTÖT

Päävalmentaja: Timo Kinnunen

Valmentaja: Jaakko Forss

Valmentaja: Mia Eskelinen

Fysiikkavalmentaja: julkaistaan myöhemmin

23.05.2019Haetaan liikunnanohjaajia salibandykoulu ja harrastetoimintaan!
23.05.2019Maalivahti Niko Nordström palaa Öljymiehiin
22.05.2019Salibandykoulujen ja harrasteryhmien ilmoittautuminen on avattu!
20.05.2019Tuomas Tikkala vastaa seuran fysioterapia ja kuntoutuspalveluista
08.05.2019Oilers Junior Games 2019 pelattu
07.05.2019 11:00Matias Veikkola ja Rasmus Kainulainen vahvistavat Öljymiehiä!
04.05.2019Nemo Sipilä ei jatka Oilersissa
04.05.2019Heikki Luukkonen jatkaa Öljymiesten päävalmentajana - uudet vahvistukset julkaistaan ensi viikolla
03.05.2019Oilers uudistaa ja kehittää urheilutoimintaa
30.04.2019Seura palkitsi kauden onnistujia

Siirry arkistoon »