A-D-juniorijoukkueiden valmentajat 2018-19

05.04.2018

Oilers tarjoaa junioripelaajille erinomaisen kasvuympäristön Esport Arenan huippuolosuhteissa sekä laadukkaassa ja kokonaisvaltaisessa valmennuksessa. Joukkueiden valmennustiimit koostuvat laji-, fysiikka- ja maalivahtiharjoittelun huippuosaajista.

Seura julkaisee tälle sivustolle joukkueiden valmentajat kevään aikana.

POIKAJOUKKUEET

NGA

Päävalmentaja: Aleksi Lammi

Valmentaja: Mika Väisänen

Valmentaja: Arttu Savolainen

Fysiikkavalmentaja: Janne Karisto

Maalivahtivalmentaja: Ville Jokinen

NGB

Päävalmentaja: Hannu Mattila

Valmentaja: Tom Backlund

Valmentaja: Henrik Johansson

Fysiikkavalmentaja: Rami Vienola

Maalivahtivalmentaja: Ville Jokinen

B-Akatemia

Päävalmentaja: Tomi Vuorenmäki

Valmentaja: julkaistaan myöhemmin

NG03

Päävalmentaja: Timo Karppanen

Valmentaja: Jesse Nieminen

Valmentaja: Sebastian Laaksonen

Fysiikkavalmentaja: Mats Almqvist

Maalivahtivalmentaja: Tommi Förbom

03-OILERS/GRIFK AKATEMIA

Päävalmentaja: Eemel Kyllönen

Valmentaja: Mika Raunio

Fysiikkavalmentaja: Mats Almqvist

Maalivahtivalmentaja: Marko Ahonen

NG04

Päävalmentaja: Eero Uppala

Valmentaja: Juho Seppälä

Valmentaja: Sami Hietanen

Fysiikkavalmentaja: Mats Almqvist

Maalivahtivalmentaja: Tommi Förbom

04-AKATEMIA

Päävalmentaja: Jukka Hellsten

Valmentaja: Jere Kaski

Fysiikkavalmentaja: Mats Almqvist

Maalivahtivalmentaja: Marko Ahonen

NG05

Päävalmentaja: Rami Vienola

Valmentaja: Roni Sandholm

Valmentaja: Antti Rinta-Huumo

Fysiikkavalmentaja: Pasi Hälikkä

Maalivahtivalmentaja: Marko Ahonen

05-AKATEMIA

Päävalmentaja: Matias Makkonen (kesä 18 saakka) --> Mika Raunio

Valmentaja: Markku Ikkala

Fysiikkavalmentaja: Rami Vienola

Maalivahtivalmentaja: Marko Ahonen

NG06

Päävalmentaja: Topias Aaltio

Valmentaja: Rami Vienola

Valmentaja: Raine Salo

Fysiikkavalmentaja: Pasi Hälikkä

Maalivahtivalmentaja: Marko Ahonen

06-AKATEMIA

Päävalmentaja: Mika Raunio

Valmentaja: Janne Vuorela

Valmentaja: Jari Kivikko

Fysiikkavalmentaja: Rami Vienola

Maalivahtivalmentaja: Marko Ahonen

06-CHALLENGER

Päävalmentaja: Jesse Keränen

Valmentaja: julkaistaan myöhemmin

TYTTÖJOUKKUEET

C/D-TYTÖT

Päävalmentaja: Timo Kinnunen

Valmentaja: Jaakko Forss

Valmentaja: Mia Eskelinen

Fysiikkavalmentaja: julkaistaan myöhemmin

16.02.2019Steelers isännöi Oilersia sunnuntaina
14.02.2019Öljypoikien uutiset: voittoisalla tiellä
13.02.2019Öljymiesten kotitaika katkesi TPS:n käsittelyssä
11.02.2019 21:00Oilers ja TPS taistelevat sarjapisteistä keskiviikkona
11.02.2019REKRY: Liigajoukkueen fysiikkavalmentaja
07.02.2019Kolmen ottelun viikko valmistaa Oilersia kohti pudotuspelejä - ensimmäisenä vastassa Welhot
05.02.2019REKRY: osapäiväinen fysiikkavalmentaja ja fysioterapeutti!
05.02.2019Öljypoikien uutiset: kaksi ottelua, kaksi voittoa
04.02.2019Oilers hakee valmentajia ja liikunnanohjaajia!
01.02.2019Esport Oilers vei Espoon Derbyn Metro Areenalla - Öljymiehet nousi sarjataulukossa sijalle kolme

Siirry arkistoon »