INFO



SALIBANDYKOULUT
1-3-vuotiaat (perhesähly)
4-5-vuotiaat
6-7-vuotiaat
8-9-vuotiaat
10-11-vuotiaat

Ilmoittaudu kevätkaudelle mukaan!

HIIHTLOMALEIRI
19. - 23.2.2018
2005-2010-syntyneet

Tule mukaan hauskalle leiriviikolle!


OILERS JUNIOR GAMES 2018
La 5.5.2018 D-E-pojat
Su 6.5.2018 D-F-tytöt
Su 6.5.2018 F-G-pojat

Ilmoittautuminen käynnissä!

Yhteystiedot

ESPORT OILERS

c/o Esport Arena
Koivu-Mankkaan tie 5,
02200 Espoo

TOIMINNANJOHTAJA

Jouni Vehkaoja
050-5432992
jouni.vehkaoja@esport.fi

MYYNTIPÄÄLLIKKÖ

Mika Tuunainen
040-0935962
mika.tuunainen@esport.fi

LASKUTUS

Pia Tammilehto
044-7703210 pia.tammilehto@esport.fi

VALMENNUSPÄÄLLIKKÖ

Henry Myyryläinen
044-7703226
henry.myyrylainen@esport.fi

HARRASTEVASTAAVA

Tony Isoksela
0400-501738
tony.isoksela@esport.fi

LEIRIVASTAAVA

Eemeli Kyllönen
eemeli.kyllonen@esport.fi
0400-647093

MEDIAVASTAAVA

Jonasz Savolainen
050-5205370
jonasz.savolainen@esport.fi

Tulevat ottelut

10.2.2018 17:00
LASB - ÖLJYMIEHET Ottelupaikka » 17.2.2018 18:00
Steelers - ÖLJYMIEHET

Pelatut ottelut

17.1.2018 18:30
ÖLJYMIEHET - Nokian Krp5 - 7 » 12.1.2018 18:30
ÖLJYMIEHET - Koovee3 - 4 »

FACEBOOK

Twitter

Syyskauden positiivisimmat juniorit palkittiin

13.12.2017

Viime sunnuntain kotiottelussa juhlittiin seuran pikkujouluja. Upea yleisömäärä, 797 katsojaa, sai seurata juniorijoukkueiden pelaajien palkitsemista erätauoilla.

Esport Oilers palkitsi OLS-ottelussa jokaisesta juniorijoukkueesta syyskauden positiivisimman pelaajan yhteistyökumppaneiden tuotepalkinnoilla.

Palkitut pelaajat ovat kehittyneet kesän ja syksyn aikana huomattavasti, harjoitelleet aktiivisesti, luoneet positiivista ilmapiiriä joukkueeseen sekä jaksaneet tsempata ja kannustaa joukkuekavereita. 

Valinnoista vastasivat joukkueiden valmentajat.

Palkittavat pelaajat:

11-TORNADOS



Joonas Ansamaa

11-KNIGHTS

Alexander Bölig

10/11-FLAMES

Jasu Vatanen

10/11-STORM 

Niklas Räbinä

10-DRAGONS

Wilhelm Paitula

10-HURRICANES

Rami Malm

F-tytöt

Anna Argillander

09-MAGIC

Rasmus Pernaa
09-FLASH Miikka Kallio

09-KINGS

Aaro Kauppinen

08/09-PREDATORS

Viljami Sairinen
08-SHARKS Rasmus Järvenpää

08-CROCODILES

Eero Metso

07/08-PANTHERS 

Visa Korjamo
07-LIONS Hermanni Sihto

07-WOLVES

Jake Puukari
06-FIGHTERS Elis Koskela

06-STARSTIGERS

Ville Suhonen
D-tytöt Natalie Sundström.

NG05

Aaro Kamula

05 Sininen

Sakari Suurla

NG04

Eemeli Kolari

04 Sininen

Joona Juslin

04 Valkoinen

Jakko Lehto

NG03

Max Tavaila

03 Sininen

Rasmus Juuti

NG02

Anton Ruotsalainen

NGB

Viljo Tolsa

B Sininen

Andrei Grubianov

NGA

Robert Tarkkanen

A Valkoinen

Ville Vähätiitto
22.01.2018Tappioputki katki - vahva päätöserä toi Oilersille voiton!
21.01.2018Öljypoikien uutiset: derbyrevansseja
20.01.2018Oilers haastaa Salban sunnuntai-iltana
16.01.2018Kotiotteluennakko: Tavoitteena uuden vuoden avausvoitto
16.01.2018Öljypoikien uutiset: takaisin maanpinnalle
13.01.2018Lehdistötilaisuus: Oilers - Koovee
13.01.2018Oilersille maalin tappio
10.01.2018Kotiotteluennakko: Oilers janoaa voittoa Kooveen kustannuksella
10.01.2018Kolme Oilers-peluria valittu nuorten maajoukkueeseen
09.01.2018Öljypoikien uutiset: Jackpot!

Siirry arkistoon »