INFO



SALIBANDYKOULUT
1-3-vuotiaat (perhesähly)
4-5-vuotiaat
6-7-vuotiaat
8-9-vuotiaat
10-11-vuotiaat

Ilmoittaudu kevätkaudelle mukaan!

HIIHTLOMALEIRI
19. - 23.2.2018
2005-2010-syntyneet

Tule mukaan hauskalle leiriviikolle!


OILERS JUNIOR GAMES 2018
La 5.5.2018 D-E-pojat
Su 6.5.2018 D-F-tytöt
Su 6.5.2018 F-G-pojat

Ilmoittautuminen käynnissä!

Yhteystiedot

ESPORT OILERS

c/o Esport Arena
Koivu-Mankkaan tie 5,
02200 Espoo

TOIMINNANJOHTAJA

Jouni Vehkaoja
050-5432992
jouni.vehkaoja@esport.fi

MYYNTIPÄÄLLIKKÖ

Mika Tuunainen
040-0935962
mika.tuunainen@esport.fi

LASKUTUS

Pia Tammilehto
044-7703210 pia.tammilehto@esport.fi

VALMENNUSPÄÄLLIKKÖ

Henry Myyryläinen
044-7703226
henry.myyrylainen@esport.fi

HARRASTEVASTAAVA

Tony Isoksela
0400-501738
tony.isoksela@esport.fi

LEIRIVASTAAVA

Eemeli Kyllönen
eemeli.kyllonen@esport.fi
0400-647093

MEDIAVASTAAVA

Jonasz Savolainen
050-5205370
jonasz.savolainen@esport.fi

Tulevat ottelut

10.2.2018 17:00
LASB - ÖLJYMIEHET Ottelupaikka » 17.2.2018 18:00
Steelers - ÖLJYMIEHET

Pelatut ottelut

17.1.2018 18:30
ÖLJYMIEHET - Nokian Krp5 - 7 » 12.1.2018 18:30
ÖLJYMIEHET - Koovee3 - 4 »

FACEBOOK

Twitter

TEHOLEIRI 2018

Ota varaslähtö kauteen ja tule mukaan teholeirille!   

D - F junioreille tarkoitetulla Oilersin teholeirillä pelaajilla on erinomainen mahdollisuus tehokkaaseen ja monipuoliseen harjoitteluun ammattivalmentajien johdolla.

Teholeirillä harjoitellaan lajin erityisominaisuuksia ja jokainen pelaaja saa henkilökohtaisia vinkkejä lajitaitojen, pelikäsityksen sekä fyysisten ja motoristen ominaisuuksien kehittämiseen. 

Maalivahdit harjoittelevat leirin aikana liikkumistekniikoiden lisäksi fyysisiä ominaisuuksia jotka ovat erityisen tärkeitä juuri maalivahdeille.


TEHOLEIRIT
vko. 32 (6. - 8.8.2018) ESPORT ARENA


OHJELMA:
9.00 - 11.00 Oheis- ja lajiharjoitus 1
11.00 - 12.00 Lounas ja lepo
12.00 - 14.00 Lajiharjoitus 2


HINTA:

Seuran jäsenet 110€
Muut osallistujat 120€

*sisaralennus -10€ alkaen toisesta sisaresta. Sisaralennuksen saamiseksi, tulee siitä ilmoittaa lisätietokentässä ilmoittautumisen yhteydessä.

ILMOITTAUTUMINEN:

Ilmoittautuminen avataan viimeistään huhtikuussa 2018.

LISÄTIETOJA:

Aleksi Lammi
044-7703227
aleksi.lammi@esport.fi