INFO

OILERS JUNIOR GAMES 2018
La 5.5.2018 D-E-pojat
Su 6.5.2018 D-F-tytöt
Su 6.5.2018 F-G-pojat

Ilmoittautuminen käynnissä!

KESÄLEIRIT
Kesäkuussa
4.-8.6.2018 Esport Arena
4.-8.6.2018 THT-Center
11.-15.6.2018 Esport Arena
18.-20.6.2018 Esport Arena

Elokuussa
30.7.-3.8.2018 Esport Arena
30.7.-3.8.2018 Esport Arena, teholeiri
6.-8.8.2018 Esport Arena
6.-8.8.2018 Esport Arena, teholeiri

Ilmoittautuminen avattu!

Yhteystiedot

ESPORT OILERS

c/o Esport Arena
Koivu-Mankkaan tie 5,
02200 Espoo

TOIMINNANJOHTAJA

Jouni Vehkaoja
050-5432992
jouni.vehkaoja@esport.fi

MYYNTIPÄÄLLIKKÖ

Mika Tuunainen
040-0935962
mika.tuunainen@esport.fi

LASKUTUS

Pia Tammilehto
044-7703210 pia.tammilehto@esport.fi

VALMENNUSPÄÄLLIKKÖ

Henry Myyryläinen
044-7703226
henry.myyrylainen@esport.fi

HARRASTEVASTAAVA

Tony Isoksela
0400-501738
tony.isoksela@esport.fi

LEIRIVASTAAVA

Eemeli Kyllönen
eemeli.kyllonen@esport.fi
040-0647093

MEDIAVASTAAVA

Jonasz Savolainen
050-5205370
jonasz.savolainen@esport.fi

Pelatut ottelut

23.3.2018 18:30
ÖLJYMIEHET - Classic6 - 10 » 19.3.2018 18:30
ÖLJYMIEHET - Classic3 - 4 »

FACEBOOK

Twitter

SARJAT

Turnauksessa pelataan alkusarja, jonka jälkeen kaikkien pelit jatkuvat jatko- ja sijoitusotteluilla. Kaikki joukkueet pelaavat vähintään 4 ottelua.

Pelipaikat:
Esport Arena
Koivu-mankkaan tie 5, 02200 Espoo

Tapiolan urheiluhalli
Urheilupuistontie 2, 02200 Espoo

Opinmäen palloilusali
Lillhemtintie 1, 02250 Espoo

SARJAT LA 5.5.2018

D04-pojat (2004-syntyneet) kilpasarja
D04-pojat (2004-syntyneet) haastajasarja
D05-pojat (2005-syntyneet) kilpasarja
D05-pojat (2005-syntyneet) haastajasarja
E06-pojat (2006-syntyneet) kilpasarja
E06-pojat (2006-syntyneet) haastajasarja
E07-pojat (2007-syntyneet) kilpasarja
E07-pojat (2007-syntyneet) haastajasarja

SARJAT SU 6.5.2018

F08-pojat (2008-syntyneet) kilpasarja (pelimuoto 5v5 iso kenttä)
F08-pojat (2008-syntyneet) haastajasarja (pelimuoto 5v5 iso kenttä)
F09-pojat (2009-syntyneet) kilpasarja (pelimuoto 4v4 pienennetty kenttä)
F09-pojat (2009-syntyneet) haastajasarja (pelimuoto 4v4 pienennetty kenttä)
G-pojat (10-11-syntyneet) kilpasarja (pelimuoto 3v3 pieni kenttä)
G-pojat (10-11-syntyneet) haastajasarja (pelimuoto 3v3 pieni kenttä)

D-tytöt (2005-2006-syntyneet)
E-tytöt (2007-2008-syntyneet) (pelimuoto 5v5 iso kenttä)
F-tytöt (2009-2010-syntyneet) (pelimuoto 4vs.4 pienennetty kenttä)

Turnausjärjestäjällä on oikeus yhdistää ikäluokan kilpa- ja haastajasarjat mikäli sarjaan ilmoittautuu vähemmän kuin 6 joukkuetta.