INFO JA VUOROMUUTOKSET

Tälle sivustolle päivitetään ajankohtaiset vuoromuutokset/peruutukset ryhmää kohden. Sekä info varusteista.

Myös tärkeät päivämäärät ovat listattuina sivustolla!

Varusteet joita tarvitset mukaan salibandykouluun, harrasteryhmään, koulukerhoon:

- Maila (oikea mitta=oman nyrkin verran navan yläpuolelle mailan ollessa suorassa)

- Suojalasit

- Sisäpelikengät ( perhesähly/4-5 -vuotiaiden ryhmissä tossutkin kelpaa )

- Liikuntavarustus ( t-paita/shortsit )

Tärkeät päivämäärät :

- 27.8.2018 Syyskausi alkaa

- 21.9.2018 Miesten liigakauden avaus ( Esport Oilers - EräViikingit )

- 15.10-19.10.2018 Syyslomaleiri ( hinta jäsenille 100€/5pv, 70€/3pv)

- 2.12.2018 Syyskausi päättyy

- 15.12.2018 Syyskauden päätösturnaus (Salibandykoulut 4-9-vuotiaat / koulukerho) päivitetty 25.9.2018


- 8.1.2019 Kevätkausi alkaa

- 18.2-22.2.2019 Hiihtolomaleiri ( hinta jäsenille 150€/5pv, 100€/3pv )

- 27.4.2019 Kevätkauden päätösturnaus

(Salibandykoulut 4-9-vuotiaat / koulukerho / Harrasteryhmät)
Perhesähly ryhmille erillinen tapahtuma kevään aikana. Ajankohta ilmoitetaan myöhemmin!!

- 28.4.2019 Kevätkausi päättyy

- 1.5.2019 Ilmoittautuminen kauden 2019-2020 salibandykouluihin/harrasteryhmiin avataan

KORVAAVAT VUOROT ( RYHMITTÄIN )



TAPIOLAN URHEILUHALLIN RYHMÄ "TUH" ( 1-7 -vuotiaat )

- 1.9 Urheiluhalli kiinni! Korvaava järjestetään samana päivänä Esport-Areena Kenttä 3

Kellonaika sama kuin normaalistikin.


- 8.9 Urheiluhalli kiinni! Korvaava järjestetään samana päivänä Esport-Areena Kenttä 3

Kellonaika sama kuin normaalistikin.


- 22.9 Korvaava järjestetään samana päivänä Esport-Areena Kenttä 7 ( 3 krs. )

Kellonaika sama kuin normaalistikin.


- 27.10 Korvaava järjestetään samana päivänä Esport-Areena Kenttä 4

Kellonaika sama kuin normaalistikin.


- 16.2 Korvaava järjestetään samana päivänä Esport-Areena Kenttä 4

Kellonaika sama kuin normaalistikin.

TAPIOLAN KOULUN RYHMÄ ( 1-7 -vuotiaat )

- 19.9 Ei vuoroa!! Korvaava vuoro järjestetään su. 23.9 Esport-Areena Kenttä 1

Kellonaika ryhmittäin seuraavasti:

-Perhesähly 1-3 -vuotiaat ( klo. 12.00-12.45 )

-Salibandykoulu 4-5 -vuotiaat ( klo. 13.00-14.00 )

-Salibandykoulu 6-7 -vuotiaat ( klo. 14.00-15.00 )



- 26.9 Ei vuoroa!! Korvaava vuoro järjestetään su. 30.9 Esport-Areena Kenttä 1

Kellonaika ryhmittäin seuraavasti:

-Perhesähly 1-3 -vuotiaat ( klo. 12.00-12.45 )

-Salibandykoulu 4-5 -vuotiaat ( klo. 13.00-14.00 )

-Salibandykoulu 6-7 -vuotiaat ( klo. 14.00-15.00 )


- 13.3 Ei vuoroa!! Korvaava vuoro järjestetään su. 17.3 Esport-Areena Kenttä 2

Kellonaika ryhmittäin seuraavasti:

-Perhesähly 1-3 -vuotiaat ( klo. 12.00-12.45 )

-Salibandykoulu 4-5 -vuotiaat ( klo. 13.00-14.00 )

-Salibandykoulu 6-7 -vuotiaat ( klo. 14.00-15.00 )



- 20.3 Ei vuoroa!! Korvaava vuoro järjestetään su. 24.3 Esport-Areena Kenttä 2

Kellonaika ryhmittäin seuraavasti:

-Perhesähly 1-3 -vuotiaat ( klo. 12.00-12.45 )

-Salibandykoulu 4-5 -vuotiaat ( klo. 13.00-14.00 )

-Salibandykoulu 6-7 -vuotiaat ( klo. 14.00-15.00 )



- 27.3 Ei vuoroa!! Korvaava vuoro järjestetään su. 31.3 Esport-Areena Kenttä 2

Kellonaika ryhmittäin seuraavasti:

-Perhesähly 1-3 -vuotiaat ( klo. 12.00-12.45 )

-Salibandykoulu 4-5 -vuotiaat ( klo. 13.00-14.00 )

-Salibandykoulu 6-7 -vuotiaat ( klo. 14.00-15.00 )


MANKKAANPURON KOULUN RYHMÄ ( Salibandykoulu 4-7 -vuotiaat )

- 22.2 Ei vuoroa!! Korvaava vuoro järjestetään la. 23.2 Esport-Areena Kenttä 2

Kellonaika ryhmittäin seuraavasti:

-Salibandykoulu 4-5 -vuotiaat ( klo. 9.00-10.00 )

-Salibandykoulu 6-7 -vuotiaat ( klo. 10.00-11.00 )


RASTAALAN KOULUN RYHMÄ ( 1-7 -vuotiaat )


- 8.9 Ei vuoroa!! Korvaava järjestetään samana päivänä Esport-Areena Kenttä 4

Kellonaika sama kuin normaalistikin.


OLARIN STEINER KOULUN RYHMÄ ( 1-7 -vuotiaat )


- 22.9 Ei vuoroa!! Korvaava järjestetään samana päivänä Esport-Areenalla Kenttä 8 ( 3 krs. )

Kellonaika sama kuin normaalistikin.


- 27.10 Ei vuoroa!! Korvaava järjestetään samana päivänä Esport-Areena Kenttä 7 ( 3 krs. )

Kellonaika sama kuin normaalistikin.


- 24.11 Ei vuoroa!! Korvaava järjestetään samana päivänä Esport-Areena Kenttä 4

Kellonaika sama kuin normaalistikin.


- 16.3 Ei vuoroa!! Korvaava järjestetään samana päivänä Esport-Areena Kenttä 4

Kellonaika sama kuin normaalistikin.

- 13.4 Ei vuoroa!! Korvaava järjestetään samana päivänä Esport-Areena Kenttä 4

Kellonaika sama kuin normaalistikin.


TAPIOLAN KOULU ( 8-15 -vuotiaat )


- 16.9 Ei vuoroa!! Korvaava järjestetään samana päivänä Esport-Areenalla Kenttä 7 ( 3 krs. )

Kellonaika sama kuin normaalistikin.


- 23.9 Ei vuoroa!! Korvaava järjestetään samana päivänä Esport-Areenalla Kenttä 7 ( 3 krs. )

Kellonaika sama kuin normaalistikin.


- 30.9 Ei vuoroa!! Korvaava järjestetään samana päivänä Esport-Areenalla Kenttä 7 ( 3 krs. )


Kellonaika sama kuin normaalistikin.


- 10.3 Ei vuoroa!! Korvaava järjestetään samana päivänä Esport-Areenalla Kenttä 3

Kellonaika sama kuin normaalistikin.


- 17.3 Ei vuoroa!! Korvaava järjestetään samana päivänä Esport-Areenalla Kenttä 3

Kellonaika sama kuin normaalistikin.


- 24.3 Ei vuoroa!! Korvaava järjestetään samana päivänä Esport-Areenalla Kenttä 3

Kellonaika sama kuin normaalistikin.



LINTULAAKSON RYHMÄ ( 1-7 -vuotiaat )


- 19.2 Ei vuoroa!! Korvaava vuoro järjestetään su. 24.2 Esport-Areena Kenttä 2

Kellonaika ryhmittäin seuraavasti:

-Perhesähly 1-3 -vuotiaat ( klo. 9.00-9.45 )

-Salibandykoulu 4-5 -vuotiaat ( klo. 10.00-11.00 )

-Salibandykoulu 6-7 -vuotiaat ( klo. 11.00-12.00 )




VIHERKALLION RYHMÄ ( 1-5 -vuotiaat )


- 21.2 Ei vuoroa!! Korvaava vuoro järjestetään la. 23.2 Esport-Areena Kenttä 4

Kellonaika ryhmittäin seuraavasti:

-Perhesähly 1-3 -vuotiaat ( klo. 9.00-9.45 )

-Salibandykoulu 4-5 -vuotiaat ( klo. 10.00-11.00 )


SAUNALAHDEN RYHMÄ ( 1-7 -vuotiaat )


- 1.9 Ei vuoroa!! Korvaava järjestetään samana päivänä Esport-Areena Kenttä 4

Kellonaika ryhmittäin seuraavasti:

-Perhesähly 1-3 -vuotiaat ( klo. 9.00-9.45 )

-Salibandykoulu 4-5 -vuotiaat ( klo. 10.00-11.00 )

-Salibandykoulu 6-7 -vuotiaat ( klo. 11.00-12.00 )


NÖYKKIÖN RYHMÄ ( 1-7 -vuotiaat )


- 2.9 Ei vuoroa!! Korvaava järjestetään samana päivänä Storängensin koululla ( Rehtorinkuja ) Sisäänkäynti Rehtorinkujan puolelta!

Kellonaika sama kuin normaalistikin.


- 30.9 Ei vuoroa!! Korvaava järjestetään samana päivänä Storängensin koululla ( Rehtorinkuja ) Sisäänkäynti Rehtorinkujan puolelta!

Kellonaika sama kuin normaalistikin.


- 21.10 Ei vuoroa!! Korvaava järjestetään samana päivänä Storängensin koululla ( Rehtorinkuja ) Sisäänkäynti Rehtorinkujan puolelta!

Kellonaika sama kuin normaalistikin.


- 18.11 Ei vuoroa!! Korvaava järjestetään samana päivänä Storängensin koululla ( Rehtorinkuja ) Sisäänkäynti Rehtorinkujan puolelta!

Kellonaika sama kuin normaalistikin.


- 20.1 Ei vuoroa!! Korvaava järjestetään samana päivänä Storängensin koululla ( Rehtorinkuja ) Sisäänkäynti Rehtorinkujan puolelta!

Kellonaika sama kuin normaalistikin ( 1-5 -vuotiaat )

HUOM!! Salibandykoulu 6-7 -vuotiaat harjoittelevat yhdessä joko ryhmien Laurinlahti tai Saarnilaakson kanssa. Aikataulu ryhmälle sunnuntaisin klo. 12.00-13.00. Olethan yhteydessä seuran harrastevastaavaan ( tony.isoksela@esport.fi ) kummassa ryhmässä tuolloin harjoittelet.



- 10.2 Ei vuoroa!! Korvaava järjestetään samana päivänä Storängensin koululla ( Rehtorinkuja ) Sisäänkäynti Rehtorinkujan puolelta!

Kellonaika sama kuin normaalistikin ( 1-5 -vuotiaat )

HUOM!! Salibandykoulu 6-7 -vuotiaat harjoittelevat yhdessä joko ryhmien Laurinlahti tai Saarnilaakson kanssa. Aikataulu ryhmälle sunnuntaisin klo. 12.00-13.00. Olethan yhteydessä seuran harrastevastaavaan ( tony.isoksela@esport.fi ) kummassa ryhmässä tuolloin harjoittelet.



- 17.3 Ei vuoroa!! Korvaava järjestetään samana päivänä Storängensin koululla ( Rehtorinkuja ) Sisäänkäynti Rehtorinkujan puolelta!

Kellonaika sama kuin normaalistikin ( 1-5 -vuotiaat )

HUOM!! Salibandykoulu 6-7 -vuotiaat harjoittelevat yhdessä joko ryhmien Laurinlahti tai Saarnilaakson kanssa. Aikataulu ryhmälle sunnuntaisin klo. 12.00-13.00. Olethan yhteydessä seuran harrastevastaavaan ( tony.isoksela@esport.fi ) kummassa ryhmässä tuolloin harjoittelet.



- 14.4 Ei vuoroa!! Korvaava järjestetään samana päivänä Storängensin koululla ( Rehtorinkuja ) Sisäänkäynti Rehtorinkujan puolelta!

Kellonaika sama kuin normaalistikin ( 1-5 -vuotiaat )

HUOM!! Salibandykoulu 6-7 -vuotiaat harjoittelevat yhdessä joko ryhmien Laurinlahti tai Saarnilaakson kanssa. Aikataulu ryhmälle sunnuntaisin klo. 12.00-13.00. Olethan yhteydessä seuran harrastevastaavaan ( tony.isoksela@esport.fi ) kummassa ryhmässä tuolloin harjoittelet.



EI VUOROA ( RYHMITTÄIN )


TAPIOLAN KOULU ( 1-7 -vuotiaat )

- 20.2


TAPIOLAN URHEILUHALLI ( 1-7 -vuotiaat )

- 3.11

- 20.4

HANSAKALLIO ( 1-7 -vuotiaat )

- 3.11

- 20.4

MANKKAANPURO ( 4-7 -vuotiaat )

- 2.11

- 19.4

SAARNILAAKSO ( 1-7 -vuotiaat )

- 21.4

AURORA ( 1-7 -vuotiaat )

- 3.11

- 20.4


VIHERKALLIO ( 1-5 -vuotiaat )

- 8.11 ( sali koulun omassa käytössä ) päivitetty 31.8

- 18.4


TAPIOLAN KOULU ( HARRASTERYHMÄ 10-15 -vuotiaat )

- 21.4


RASTAALA ( 8-15 -vuotiaat )

- 22.4


LAURINLAHTI ( HARRASTERYHMÄ 10-15 -vuotiaat )

- 21.4


OLARIN STEINER KOULU ( 1-7 -vuotiaat )

- 3.11


RASTAALA ( 1-7 -vuotiaat )

- 3.11

- 20.4


PERKKAANPUISTO ( 1-5 -vuotiaat )

- 3.11

- 20.4


STORÄNGEN ( 1-5 -vuotiaat )

- 19.2


SAUNALAHTI ( 1-7 -vuotiaat )

- 3.11


LAURINLAHTI ( 1-7 -vuotiaat )

- 21.4