INFO

VIERAITA KUOPIOSTA
OILERS - SB WELHOT
SU 26.11. klo 18:30
TAPIOLAN URHEILUHALLI

SALIBANDYKOULUT
1-3-vuotiaat (perhesähly)
4-5-vuotiaat
6-7-vuotiaat
8-9-vuotiaat
10-11-vuotiaat

Ilmoittautuminen käynnissä!


TYTTÖSALIBANDY
D-tytöt (2005-2007)
F-tytöt (2008-2010)

Tule mukaan tutustumaan!

Yhteystiedot

ESPORT OILERS

c/o Esport Arena
Koivu-Mankkaan tie 5,
02200 Espoo

TOIMINNANJOHTAJA

Jouni Vehkaoja
050-5432992
jouni.vehkaoja@esport.fi

MYYNTIPÄÄLLIKKÖ

Mika Tuunainen
040-0935962
mika.tuunainen@esport.fi

LASKUTUS

Pia Tammilehto
044-7703210 pia.tammilehto@esport.fi

VALMENNUSPÄÄLLIKKÖ

Henry Myyryläinen
044-7703226
henry.myyrylainen@esport.fi

HARRASTEVASTAAVA

Tony Isoksela
0400-501738
tony.isoksela@esport.fi

MEDIAVASTAAVA

Jonasz Savolainen
050-5205370
jonasz.savolainen@esport.fi

Tulevat ottelut

26.11.2017 18:30
ÖLJYMIEHET - SB Welhot Ottelupaikka » 3.12.2017 17:00
ÖLJYMIEHET - SPV Ottelupaikka »

Pelatut ottelut

19.11.2017 18:30
Happee - ÖLJYMIEHET5 - 1 » 17.11.2017 18:30
ÖLJYMIEHET - EräViikingit4 - 5 »

FACEBOOK

Twitter

YLÄKOULUT

Espoolaisille yläkoululaisille on tarjolla alueellinen salibandyn aamuvalmennustoiminta. Harjoitukset järjestetään kolmella eri alueella yhteistyössä Esport Oilersin, Westend Indiansin ja GrIFK:n kanssa.

toiminnan tavoitteena on tarjota lisäharjoituksia Espoolaisille motivoituneille salibandyn pelaajille. Harjoitukset ovat maksuttomia ja niihin ovat tervetulleita kaikkien seurojen pelaajat. Harjoitukset ovat koulun ulkopuolista toimintaa ja niihin voi osallistua koulun lukujärjestyksen mahdollistavalla tai koulun kanssa sovitulla tavalla.

Harjoituspaikat ja ajankohdat

Tapiolan alue
  • Ti klo 8.00-9.00 Esport Arena
Leppävaaran alue
  • To klo 8.00-9.00 Leppävaaraan liikuntahalli
Keski-Espoon alue
  • To klo 8.00-9.00 Freedom Fund Arena
Ilmoittautuminen

Mukaan voi ilmoittautua tästä linkistä.

Lisätiedot

Henry Myyryläinen 044 770 3226 henry.myyrylainen@esport.fi
Juha Seppä 050 575 8370 juha.seppa@westendindians.fi
Henrik Johansson 044 502 1539 henrik.johansson@grifk.net

2.ASTE

Aamuharjoittelu on osa seuran huipulle tähtäävien pelaajien viikoittaista harjoittelua. Harjoittelussa kehitetään pelaajan henkilökohtaisia valmiuksia ja harjoittelun kuormituksessa otetaan huomioon iltaharjoittelun määrä ja kuormitus.

Urheilupainoitteiset oppilaitokset
Harjoituspaikat ja ajankohdat
  • Ti klo 8.00-9.00 Esport Arena
  • To klo 8.00-9.00 Esport Arena
Lisätiedot

Aleksi Lammi 044-7703227 aleksi.lammi@esport.fi