INFO

SEURAAVA KOTIMATSI:

LA 25.2.2017 KLO 17:00
OILERS vs OLS
TAPIOLAN URHEILUHALLI

LIPUT ENNAKKOON LIPPUAUTOMAATISTA!

OILERS JUNIOR GAMES 2017
LA 6.5 B-D-juniorit
Su 7.5 E-G-juniorit

Ilmoittautuminen käynnissä!

KESÄLEIRIT:
vko 23 (5.-9.6) Esport Arena
vko 23 (5.-9.6) THT-Center
vko 24 (12.-16.6) Esport Arena
vko 31 (31.7-4.8) Esport Arena
vko 32 (7.-9.8) Esport Arena

TEHOLEIRIT:
vko 31 (31.7-4.8) Esport Arena
vko 32 (7.-9.8) Esport Arena

Yhteystiedot

ESPORT OILERS

c/o Esport Arena
Koivu-Mankkaan tie 5,
02200 Espoo

TOIMINNANJOHTAJA

Jouni Vehkaoja
050-5432992
jouni.vehkaoja@esport.fi

VALMENNUSPÄÄLLIKKÖ

Henry Myyryläinen
044-7703226
henry.myyrylainen@esport.fi

LASKUTUS

Pia Tammilehto
044-7703210 pia.tammilehto@esport.fi

HARRASTEVASTAAVA

Tony Isoksela
0400-501738
tony.isoksela@esport.fi

MEDIAVASTAAVA

Jonasz Savolainen
050-5205370
jonaszsavolainen@hotmail.com

Tulevat ottelut

24.2.2017 18:30
NGA - EräViikingit Ottelupaikka » 25.2.2017 12:00
Tiikerit II - NG02 Ottelupaikka »

Pelatut ottelut

12.2.2017
NG03 - PSS12 - 0 » 12.2.2017
NG03 - Indians2 - 3 »

FACEBOOK

Twitter

SARJAT

Turnauksessa pelataan alkusarja, jonka jälkeen kaikkien pelit jatkuvat jatko- ja sijoitusotteluilla. Kaikki joukkueet pelaavat vähintään 4 ottelua.

Pelipaikat:
Turnaus pelataan Esport Arenalla.

SARJAT LA 6.5.2017

B-pojat (98-99-syntyneet) kilpasarja
B-pojat (98-99-syntyneet) haastajasarja
C00-pojat (2000-syntyneet) kilpasarja
C00-pojat (2000-syntyneet) haastajasarja
C01-pojat (2001-syntyneet) kilpasarja
C01-pojat (2001-syntyneet) haastajasarja
D02-pojat (2002-syntyneet) kilpasarja
D02-pojat (2002-syntyneet) haastajasarja
D03-pojat (2003-syntyneet) kilpasarja
D03-pojat (2003-syntyneet) haastajasarja
D04-pojat (2004-syntyneet) kilpasarja
D04-pojat (2004-syntyneet) haastajasarja

SARJAT SU 7.5.2017

E05-pojat (2005-syntyneet) kilpasarja
E05-pojat (2005-syntyneet) haastajasarja
E06-pojat (2006-syntyneet) kilpasarja

E06-pojat (2006-syntyneet) haastajasarja
F07-pojat (2007-syntyneet) kilpasarja (pelimuoto 5v5 iso kenttä)
F07-pojat (2007-syntyneet) haastajasarja (pelimuoto 5v5 iso kenttä)
F08-pojat (2008-syntyneet) kilpasarja (pelimuoto 4v4 pienennetty kenttä)
F08-pojat (2008-syntyneet) haastajasarja (pelimuoto 4v4 pienennetty kenttä)
G-pojat (09-10-syntyneet) kilpasarja (pelimuoto 3v3 pieni kenttä)
G-pojat (09-10-syntyneet) haastajasarja (pelimuoto 3v3 pieni kenttä)

E-tytöt (06-07-syntyneet) kilpasarja 
(pelimuoto 4vs.4 pienennetty kenttä)
F-tytöt (08-09-syntyneet) haastajasarja (pelimuoto 4vs.4 pienennetty kenttä)


Turnausjärjestäjällä on oikeus yhdistää ikäluokan kilpa- ja haastajasarjat mikäli sarjaan ilmoittautuu vähemmän kuin 6 joukkuetta.